Agnieszka Kowalkowska

Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się już w szkole podstawowej. Wówczas był to mój ulubiony przedmiot, którego bardzo chętnie i sukcesywnie się uczyłam. Z czasem zainteresowanie przerodziło się w pasję, która ostatecznie zadecydowała o wyborze studiów językowych. Dziś jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych pod opieką UW (tytuł licencjata) oraz Lingwistyki Stosowanej UAM w Poznaniu (tytuł magistra).

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Bardzo duży wpływ na moje podejście oraz pracę z uczniem miał roczny staż w Europejskiej Szkole we Wiedniu, gdzie pracowałam jako asystentka językowa. Pod okiem cenionych wiedeńskich nauczycieli miałam okazję do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz nauczania języka niemieckiego.
Praca w Deutsch- Meister to dla mnie kolejna okazja do tego, by móc dzielić się swoją pasją oraz wiedzą z zakresu języka niemieckiego, robić to, co lubię i rozwijać warsztat pracy nauczyciela.

Moim atutem jest z pewnością pełne pasji i zaangażowania podejście do nauczania. Na bieżąco śledzę najnowsze trendy w nauczaniu i z powodzeniem wykorzystuję je na swoich zajęciach. Z satysfakcją obserwuję, jak krok po kroku moi uczniowie osiągają coraz to wyższe poziomy znajomości języka i przełamują językowe bariery komunikacyjne. W swojej pracy dokładam wszelkich starań, aby nauka języka nie kojarzyła się z przymusem, lecz stała się przyjemną i efektywną częścią rozwoju każdej uczącej się osoby.